Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Trasy rowerowe: budowa idzie na kilku frontach

14 marca, 2023

Na ulicy Gliwickiej na ścieżce rowerowej kładziony był dziś asfalt, na ul. Janasa w Starych Tarnowicach trwają prace przy podbudowie łącznika pomiędzy pawilonami a kościołem, na Opatowickiej i Częstochowskiej w Lasowicach w miejscu ścieżek ściągnięto już wierzchnią warstwę ziemi.

Z powodu zakończenia prac wczoraj przywrócona została stała lokalizacja przystanku Stare Tarnowice Janasa 02 (w okolicach ul. Francuskiej).
W międzyczasie budowlańcy pracują przy ścieżkach biegnących wzdłuż kolejki wąskotorowej do Bobrownik Śląskich i na ul. Piłsudskiego.
Przypominamy, że w ramach budowy sieci tras rowerowych oraz centrum przesiadkowego w mieście powstaje
✅ 11,5 km dróg dla rowerów.
✅ 6,2 km dróg dla rowerów i pieszych.
✅ 1,5 km pasów dla rowerów.
✅ 9,0 km odcinków istniejących jezdni.
✅ Tunel pieszo-rowerowy o łącznej długości ok. 146 m.
Projekt „Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania: 48 650 196,09 zł. Resztę do projektu o łącznej wartości ponad 57 mln zł dokłada gmina.

Trasy rowerowe: start na ul. Piłsudskiego

Trasy rowerowe: teraz ul. Częstochowska!

 

Trasy rowerowe: ulica Gliwicka w przebudowie
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).