Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Trasy rowerowe: drążenie tunelu coraz bliżej

15 marca, 2023

Budowa tunelu wzdłuż ulicy Częstochowskiej wkrótce wejdzie w decydującą fazę! Od strony centrum miasta gotowy jest już pierwszy moduł tunelu, który na przełomie marca i kwietnia zacznie wsuwać się pod torowiska.

Wczoraj i dziś z odlanej na miejscu konstrukcji ściągane są szalunki, w międzyczasie zaczyna się zwożenie na miejsce elementów świdra, który będzie wykopywał brakujący fragment tunelu (jego większość jest już pod ziemią i wychodzi na zewnątrz od strony Lasowic). Betonowe moduły zaczną swoją „drogę” w momencie rozpoczęcia pracy świdra.
Przypominamy, że w ramach budowy sieci tras rowerowych oraz centrum przesiadkowego w mieście powstaje
✅ 11,5 km dróg dla rowerów.
✅ 6,2 km dróg dla rowerów i pieszych.
✅ 1,5 km pasów dla rowerów.
✅ 9,0 km odcinków istniejących jezdni.
✅ Tunel pieszo-rowerowy o łącznej długości ok. 146 m.
Projekt „Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania: 48 650 196,09 zł. Resztę do projektu o łącznej wartości ponad 57 mln zł dokłada gmina.

Galeria

Trasy rowerowe: tunel skończony z jednej strony

 

Trasy rowerowe – tunel domyka się od wschodu

 

Trasy rowerowe: tunel coraz dłuższy
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).