Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Trasy Rowerowe: kolej na ul. Piłsudskiego

07 marca, 2023

Sprzątanie pozostałości po wyburzonym pawilonie i reklamach przy ul. Piłsudskiego jeszcze trwa, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu na odcinku od ronda do liceum Staszica zaczną się prace przy budowie ścieżki rowerowej.

W dalszej kolejności pobiegnie ona ul. Bytomską w kierunku Osady Jana. W międzyczasie przy kolei wąskotorowej kolejna nitka trasy buduje się w kierunku ul. Parkowej w Bobrownikach Śląskich. Przebieg ścieżki na Piłsudskiego widać poniżej na grafice.
Przypominamy, że w ramach budowy sieci tras rowerowych oraz centrum przesiadkowego w mieście powstaje
✅ 11,5 km dróg dla rowerów.
✅ 6,2 km dróg dla rowerów i pieszych.
✅ 1,5 km pasów dla rowerów.
✅ 9,0 km odcinków istniejących jezdni.
✅ Tunel pieszo-rowerowy o łącznej długości ok. 146 m.
Projekt „Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania: 48 650 196,09 zł. Resztę do projektu o łącznej wartości ponad 57 mln zł dokłada gmina.

Trasy rowerowe: teraz ul. Częstochowska!

 

Trasy rowerowe: przetarg na Staffa rozstrzygnięty

Trasy rowerowe: ulica Gliwicka w przebudowie

 

Trasy rowerowe: tunel skończony z jednej strony
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).