Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

Trasy rowerowe: postępy widać coraz bardziej

13 maja, 2023

Dzięki wyasfaltowaniu ścieżka przy wąskotorówce już już prawie gotowa. Na odcinku pomiędzy ul. Bytomską a Oświęcimską pojawiła się w czwartek nawierzchnia. Do zamknięcia tej trasy prowadzącej do Bobrownik Śląskich brakuje tylko połączenia z centrum przesiadkowym i przejazdu przez ulicę Bytomską.

W międzyczasie prace trwają przy tunelu pod torami przy ul. Częstochowskiej: tutaj trwa zbrojenie drugiego już elementu tunelu, który pod koniec miesiąca zostanie wsunięty pod ziemię.

Przy ul. Częstochowskiej budowlańcy są coraz bliżej zakończenia układania krawężników i wysypywania podbudowy pod asfaltowe ścieżki, z kolei przy ul. Bytomskiej na odcinku od ul. Słoneczników aż do „Biedronki” na Osadzie Jana  gotową są z jednej osadzone są z jednej strony obrzeża ścieżki.

Z kolei przy obwodnicy odcinek pomiędzy ulicą Wyszyńskiego a Parkiem Wodnym jest już utwardzony i czeka na asfaltowanie. Budowlańcy kończyli wczoraj przesuwać przejście dla pieszych przy ul. Piłsudskiego na wysokości poczty. Kiedy skończą wykończenie połączenia z Sobieskiego i przejście będzie można wylewać na Piłsudskiego pomiędzy rondem a liceum Staszica asfalt. Potem prace przeniosą się bliżej ul. Bytomskiej.

 

Przypominamy, że w Tarnowskich Górach powstaje
✅ 11,5 km dróg dla rowerów.
✅ 6,2 km dróg dla rowerów i pieszych.
✅ 1,5 km pasów dla rowerów.
✅ 9,0 km odcinków istniejących jezdni.
✅ Tunel pieszo-rowerowy o łącznej długości ok. 146 m.

Trasy rowerowe: teraz ul. Bytomska

 

 

Trasy rowerowe: prace wzdłuż wąskotorówki

 

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).