Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Trasy rowerowe: prac przy ul. Bytomskiej ciąg dalszy

21 września, 2023

Na ostatnim odcinku ulicy Bytomskiej wystartowały już prace budowlane. Włączenie się z trasy przy kolei wąskotorowej do chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego w okolicy Ronda Blachnickiego jest już przygotowane do asfaltowania, budowlańcy ściągają obecnie kostkę brukową w kierunku północnym czyli w stronę skrzyżowania z ul. Oświęcimską i Piastowską.

 Z tego powodu chodnik jest zamknięty dla ruchu na tym odcinku.
Wcześniej budowlańcy skończyli już asfaltowanie odcinka ulicy Bytomskiej na odcinku od Ronda Blachnickiego do Osady Jana.
????‍♂️ Przypominamy, że trasy rowerowe wraz z centrum przesiadkowym powstają w ramach 30 km infrastruktury rowerowej , która obejmuje????
✅ 11,5 km dróg dla rowerów.
✅ 6,2 km dróg dla rowerów i pieszych.
✅ 1,5 km pasów dla rowerów.
✅ 9,0 km odcinków istniejących jezdni.
✅ Tunel pieszo-rowerowy o łącznej długości ok. 146 m.

Trasy rowerowe: centrum przesiadkowe prawie gotowe

 

Trasy rowerowe: postępy widać coraz bardziej
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).