Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Trasy rowerowe: prace oplatają Lasowice

13 kwietnia, 2023

W części ścieżki biegnącej wzdłuż ulicy Częstochowskiej zamontowane są obrzeża, w kolejnych jest już podbudowa, w innych trwa korytowanie. Po kilku tygodniach prac budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Lasowicach widać już zarys jej przebiegu.

Zaraz za tunelem pieszo-rowerowym pod torami ułożono już kostkę na części dla pieszych. W dalszej części, aż do zakrętu przy dawnej  oczyszczalni ścieków ułożone są już obrzeża, za zakrętem nadsypano już dodatkowe pobocze, aby obok drogi  zmieścić mogła się ścieżka. Kolejny odcinek to fragment pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Stawową, 1 maja i Leśną: tutaj ściągane są na rzecz ścieżki fragmenty asfaltu. Od Leśnej do Broniewskiego i dalej do zjazdu  w kierunku stacji benzynowej trwa korytowanie. W tym miejscu ścieżka będzie – jak na razie miała swój koniec łącząc centrum miasta z drogą 908 prowadzącą w kierunku zalewu Nakło-Chechło i Miasteczka Śląskiego.

Przypominamy, że najpóźniej jesienią będziemy mogli korzystać z niemal 30 km dróg rowerowych oraz nowego centrum przesiadkowego. W Tarnowskich Górach powstaje w ramach projektu ????
✅ 11,5 km dróg dla rowerów.
✅ 6,2 km dróg dla rowerów i pieszych.
✅ 1,5 km pasów dla rowerów.
✅ 9,0 km odcinków istniejących jezdni.
✅ Tunel pieszo-rowerowy o łącznej długości ok. 146 m.
Projekt „Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania: 48 650 196,09 zł. Resztę do projektu o łącznej wartości ponad 57 mln zł dokłada gmina.

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).