Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Trasy rowerowe: przetarg na Staffa rozstrzygnięty

03 marca, 2023

Ścieżka pieszo-rowerowa oraz chodnik powstaną w tym i przyszłym roku przy ul. Staffa od Parkowej do Zabytkowej Kopalni Srebra. Oba ciągi poprowadzą bezpiecznie turystów od i z przystanku kolei wąskotorowej

Wartość tego dwuletniego zadania to 1,8 mln zł. Przetarg został już przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów rozstrzygnięty, do podpisania została tylko umowa z wykonawcą. Po jej zawarciu będzie można przystąpić  do zaplanowanego na ten rok pierwszego etapu prac czyli budowy ścieżki pieszo-rowerowej od torów kolei wąskotorowej do ulicy Małej czyli praktycznie do samej Kopalni. Na tym odcinku, aby uniknąć wycinki drzew, ścieżka pobiegnie w odległości kilku metrów od ulicy czyli po polach (patrz rysunki).

W drugim etapie, w przyszłym roku, przy Staffa powstanie chodnik od torów do ulic Parkowej. Tam ciąg rowerowy pobiegnie w pasie drogi, bo pobocze jest za wąskie. Mimo to trakt ten będzie uzupełnieniem powstających obecnie tras rowerowych w mieście. W pobliżu ul. Staffa jedna z nich kończyć będzie się właśnie na ul. Parkowej.

Przy okazji  budowy chodnika oraz ciągu pieszo-rowerowego wyremontowany (w pierwszej kolejności) zostanie przejazd kolejowy, uzupełnione zostanie oświetlenie uliczne, wyznaczone będą też przejścia dla pieszych.

Przypominamy, że chodnik od kopalni w kierunku Rept Śląskich przy ul. Szczęść Boże wykonano kila lat temu.

Galeria

Trasy rowerowe: ulica Gliwicka w przebudowie
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).