Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Trasy rowerowe: teraz ul. Bytomska

26 kwietnia, 2023

Na ulicy Bytomskiej dziś rano rozpoczęły prace przygotowawcze do budowy ścieżki pieszo-rowerowej od centrum miasta do Osady Jana. Budowlańcy ściągnęli tylko mały odcinek kostki w okolicach skrzyżowania z ul. Słoneczników.

Prace budowlane polegające na ściągnięciu całego chodnika i budowie ścieżki spowodują utrudnienia w ruchu pieszych. Bezpieczne przejście do i z miasta będzie musiało się teraz odbywać ulicą Fiołków i Słoneczników. Za utrudnienia przepraszamy.

Przypominamy, że nowa infrastruktura rowerowa w Tarnowskich Górach obejmuje budowę
Dróg dla rowerów o długości ok. 11,5 km.
Dróg dla rowerów i pieszych o łącznej długości ok. 6,2 km.
Pasów dla rowerów o łącznej długości ok. 1,5 km.
Odcinków istniejących jezdni o łącznej długości ok. 9,0 km.
Budowę tunelu pieszo-rowerowego o długości 146 m.
48 mln zł unijnego dofinansowania na zadanie pt. „Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry” miasto otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego. Resztę do ponad 57 mln zł dołoży gmina.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).