Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

Trasy rowerowe: tunel coraz dłuższy

29 listopada, 2022

Budowa tunelu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Częstochowskiej wkroczyła w kolejną ważną fazę. Po ułożeniu i zasypaniu czterech, mierzących w sumie 55 metrów betonowych modułów teraz nasyp kolejowy otwarł się w kierunku Lasowic.

Torowisko wąskotorówki ściągnięto najpierw, teraz po wschodniej stronie rozebrano pod nim nasyp. W ciągu najbliższego miesiąca w miejscu wielkiego leja ma powstać kolejnych 17,5 metra tunelu, który połączy centrum miasta z Lasowicami drogą pieszo-rowerową. Nad nim z powrotem zamknie się następnie nasyp. Potem do wykonania zostanie już „tylko” kilkudziesięciometrowy przekop pod torami po stronie zachodniej czyli w kierunku centrum miasta.
Przypominamy, że oprócz tunelu w mieście powstaje także ponad 25 km tras rowerowych, a także centrum przesiadkowe. Wartość inwestycji to 60 mln zł.

Trasy rowerowe: tunel nabiera kształtów

 


 

Trasy rowerowe – postępy przy Opolskiej

 


 

Trasy Rowerowe – wszystkie umowy podpisane!
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).