Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Trasy rowerowe – tunel domyka się od wschodu

03 stycznia, 2023

Budowa tunelu pieszo-rowerowego zbliża się do ulicy Częstochowskiej.

Na miejscu wylana jest już mierząca 17,5 długości, a szeroka na blisko 5 metrów podstawa ostatniego modułu po wschodniej stronie tunelu. Budowlańcy zbroją już sklepienie i ściany przeprawy, która pod ziemią ma już 55 metrów. Po jej zakończeniu górą znowu przebiegnie torowisko wąskotorówki. W następnej kolejności do wykonania zostanie kilkudziesięciometrowy przekop pod torami po stronie zachodniej czyli w kierunku centrum miasta.
 
Przypominamy, że oprócz tunelu w mieście powstaje także ponad 25 km tras rowerowych, a także centrum przesiadkowe. Wartość inwestycji to 60 mln zł.

Trasy Rowerowe – wszystkie umowy podpisane!

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).