Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Trasy rowerowe: ulica Gliwicka w przebudowie

02 marca, 2023

W okolicy ul. Pyskowickiej, Wyszyńskiego czy Janasa mają już w wielu miejscach asfaltową nawierzchnię, podobnie będzie wkrótce na ul. Gliwickiej, gdzie na odcinku od cmentarza przy kościele św. Anny aż po cmentarz żydowski powstaje podobna ścieżka.

Początkowo poprowadzi ona prawą, zachodnią stroną przy murze kościelnym, potem przejdzie na wschodnią stronę jako trasa dwukierunkowa (projket poniżej) . Na miejscu trwa obecnie korytowanie, obudowywanie wjazdów na posesje i układanie podbudowy. W międzyczasie zaczęto już przekładanie na nowo części chodników. Ta ścieżka zakończy się na parkingu przez sklepem Lidl.
Przypominamy, że w ramach budowy sieci tras rowerowych oraz centrum przesiadkowego w mieście powstaje
– 11,5 km dróg dla rowerów.
6,2 km dróg dla rowerów i pieszych.
1,5 km pasów dla rowerów.
9,0 km odcinków istniejących jezdni.
Tunel pieszo-rowerowy o łącznej długości ok. 146 m.
Projekt „Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania: 48 650 196,09 zł. Resztę do projektu o łącznej wartości ponad 57 mln zł dokłada gmina.

Trasy rowerowe: tunel skończony z jednej strony

 

Trasy rowerowe – postępy przy Opolskiej

Radzionkowska będzie dla rowerów

 

Trasy Rowerowe – wszystkie umowy podpisane!
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).