Piątek, 17 września 2021r. | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Trwa konkurs literacki „Opowiadania tarnogórskie 2021”.

04 sierpnia, 2021

Prace można składać do 17 września. Udział w konkursie może wziąć każdy mieszkaniec województwa śląskiego, który ukończył 16 lat. Opowiadanie konkursowe musi być tematycznie związane z Tarnowskimi Górami.

Na zwycięzców czekają 3 nagrody pieniężne oraz publikacja nagrodzonej pierwszym miejscem pracy w lokalnej prasie i na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach oraz Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.

Szczegóły na stronie www.biblioteka.tgory.pl

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.