Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Trwa podłączanie Osiedla w Sowicach do sieci CO

30 lipca, 2020

W okolicach stadionu TS Gwarek pojawiły się wykopy. To efekt inwestycji prowadzonej przez spółkę Veolia Południe. Firma buduje 1,5 kilometrowe przyłącze do osiedla bloków komunalnych w Sowicach, gdzie właśnie kończy się warta blisko 10 mln zł rewitalizacja realizowana przez gminę. Przypomnijmy, budynki zyskały nowe estetyczne elewacje, odnowiono dawne „chlewiki”, powstały place zabaw, siłownia zewnętrzna, elementy małej architektury i zieleni oraz nowe chodniki. Ostatnim etapem inwestycji będzie podłączenie osiedla do ciepła systemowego.

– To duże warte około 1,5 mln zł zadanie, a tym samym kolejna inwestycja spółki Veolia Południe, która przyczyni się do ograniczenia niskiej emisji w mieście. Oprócz budynków komunalnych do sieci CO podłączone zostaną także prywatne domy oraz firmy przy ulicy Czarnohuckiej – mówi Wojciech Noga, prezes zarządu spółki Veolia Południe.

Prace zakończyć powinny się we wrześniu – najpóźniej w połowie października. Okresowo w rejonie Sowic mogą pojawić się utrudnienia dla kierowców, w postaci ruchu wahadłowego.     
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).