Czwartek, 25 lipca 2024r. | Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Pokaż menu

Trwa remont ulicy Powstańców Śląskich

21 maja, 2020

Trwa realizowany przez Starostwo Powiatowe remont ulicy Powstańców Śląskich. PO jego zakończeniu miasto przystąpi do prac w obrębie ulicy Sobieskiego.
Na jedno i drugie zadanie zarówno powiat, jak i miasto, otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zadania warte są kolejno ponad 5 i 7 mln zł. Wszystkie prace zakończą się z końcem przyszłego roku, w efekcie zwiększy się bezpieczeństwo i wygoda kierowców, pieszych oraz rowerzystów na obu ulicach – powstaną przy nich drogi rowerowe, nowe chodniki, przy Sobieskiego uregulowane zostaną także miejsca parkingowe, spowolniony zostanie także ruch.

Przypominamy harmonogram prac:

– w maju początek prac na ul. Powstańców Śląskich – realizuje powiat

– w pierwszej kolejności budowa – po ruchem – ronda na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Powstańców śląskich (obok sądu) – powiat

– przebudowa skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Powstańców Śląskich i Styczyńskiego – budowa ronda – powiat

– po zakończeniu tych prac – przebudowa (pod ruchem) skrzyżowania ulic Opolskiej i Sobieskiego – miasto

– w następnej kolejności przebudowa ulicy Powstańców Śląskich – powiat; termin – maksymalnie do maja 2021,w tym czasie w drodze wymienione zostaną także sieci

– przebudowa ulicy Sobieskiego – miasto, koniec do końca 2021 roku

Objazd wyznaczono ulicami: Opolską, Sobieskiego, Sienkiewicza, Styczyńskiego i Pokoju. Obejmująca całą ulicę przebudowa potrwa najpewniej do końca tego roku.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).