Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Turniej Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej

09 maja, 2023

Instytut Tarnogórski i Muzeum Instytutu Tarnogórskiego zaprasza do udziału w kolejnej edycji Turnieju Wiedzy o Regionie Tarnogórskim.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji jest 100. rocznica przyłączenia Tarnowskich Gór do Polski.

Każda szkoła może zgłosić 6 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych:
– grupa młodsza: klasy 4-6
– grupa starsza: klasy 7-8

Prosimy o zgłaszanie uczestników do 15 maja 2023. Wszelkie zapytania i zgłoszenia proszę kierować do Instytutu Tarnogórskiego i Muzeum Instytutu Tarnogórskiego pod numer telefonu (32) 285 50 30.

Nagrody zostaną przyznane w kategorii indywidualnej oraz drużynowej (wybrane będą 3 najlepsze wyniki reprezentantów szkoły).

Finał odbędzie się 12 czerwca br. o godz. 10.00 ( miejsce zostanie wybrane w zależności od ilości uczestników i podane w terminie późniejszym).

Literatura podstawowa:

  • Zeszyt Tarnogórski nr 85 pt „Tarnowskie Góry 26.06.1922”
  • Złota Księga Tarnowskich Gór

 

O finale turnieju szkoły zostaną poinformowane indywidualnie.

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).