Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Ul. Górnicza: prace przenoszą się dalej

09 czerwca, 2023

W związku z posuwającymi się w kierunku południowym pracami od wtorku 13 czerwca zostanie wyłączony z ruchu odcinek ulicy Górniczej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Bondkowskiego i Ligonia.

Dojazd od ulicy Gliwickiej w kierunku ulic Lompy i Kaczyniec będzie możliwy dzięki zmianie organizacji ruchu na ulicy Bondkowskiego (odcinek pomiędzy ulicami Zamkową i Górniczą), na którym zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od ulicy Zamkowej do ulicy Górniczej.
Ulica Świętego Jacka na czas prowadzenia robót będzie ulicą dwukierunkową, jednak bez możliwości wyjazdu na ulicę Górniczą. Na ulicach Mlecznej i Górniczej (od ulicy Bondkowskiego do Rynku) oraz Jurczyka zostanie przywrócona stała organizacja ruchu, która funkcjonowała przed rozpoczęciem inwestycji.
Od godzin porannych we wtorek na wyłączonym odcinku ulicy Górniczej, planowane jest rozpoczęcie robót ziemnych związanych z wykonaniem koryta pod warstwy konstrukcyjne jezdni i jednej strony chodnika. Ruch pieszy będzie się obywać drugą stroną.
Prace na wspomnianym odcinku mogą potrwać około miesiąca.  Za utrudnienia przepraszamy.

Galeria

Górnicza: Uwaga na utrudnienia drogowe

Centrum i starówka: przebudowa chodników i dróg postępuje!

Rynek i starówka: przebudowa znowu ruszyła

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).