Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Ulica Gliwicka, Plac Gwarków i Górnicza: przebudowa na ukończeniu

28 lipca, 2023

W ramach rewitalizacji zabytkowego centrum kończy się przebudowa ulicy Górniczej – budowlańcy fugują już granitowy bruk na skrzyżowaniu z ulicą Ligonia. Przejazd ulicą i w rejonie powinien zostać przywrócony w najbliższych dniach. W okolicach budynku ZUS osoby ze szczególnymi potrzebami znajdą dodatkowe miejsce parkingowe. 

W ramach zadania polegającego na przebudowie ulicy Gliwickiej od Rynku do Legionów trwa ostatni etap prac czyli układanie kostki na Placu Gwarków. Stare „kocie łby” są po oczyszczeniu i wypłukaniu układane na nowo. Wkrótce przejście po nich będzie zdecydowanie bardziej komfortowe niż kiedyś, bo układane są równo i bardziej ściśle niż do tej pory. Poza komfortem dbamy o zachowanie zabytkowego charakteru tego miejsca.
W toku prac na Placu Gwarków odsłonięto zakryte do tej pory wejście do zabytkowej, 25-metrowej studni. Teraz prowadzić będzie do niej właz, dlatego – w razie konieczności – możliwe będzie wejście do niej. Prace w tym rejonie prowadzone są pod nadzorem archeologa.

Ul. Górnicza: prace przenoszą się dalej

 

Centrum i starówka: przebudowa chodników i dróg postępuje!

 

Rynek i starówka: przebudowa znowu ruszyła
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).