Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

UNESCO na kole

08 lipca, 2024

3, 2, 1… i ruszyli!W niedzielny poranek ponad 80 rowerzystów wyruszyło w podróż na jednośladach, wypełnioną lekcjami historii. Wszystko to za sprawą Rajdu Rowerowego Szlakiem UNESCO.

Grupa rowerzystów wyruszyła prosto z tarnogórskiego rynku, odwiedzając Zabytkową Kopalnię Srebra, Hałdę Popłuczkową, Szyb Staszic, Rezerwat Segiet, Łąki Pogórnicze, Kamieniołom, Źródełko Młodości, Szyb Sylwester i kończąc na Wylocie Sztolni. Rajd zakończyliśmy z uśmiechami na twarzach ponownie na tarnogórskim Rynku. Na trasie o obiektach opowiadał Sławomir Ziemianek ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Dowiedzieliśmy się również, że niektórzy z Was biorą udział w wyzwaniu #TourDeTG, więc radość z przejechanych dodatkowych 20 km była ogromna!

Już teraz zapraszamy na kolejny rajd, który odbędzie się 25 sierpnia – szlakiem Donnersmarcków, część druga!

Warto pamiętać, że obiekty UNESCO w naszym mieście to nie tylko Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga. Wpis obejmuje także inne pogórnicze miejsca, w tym często uczęszczany teren wypoczynkowy – Park Miejski oraz Hałdę Popłuczkową. Organizatorami rajdu byli Urząd Miasta, KTR Jutrzenka i PTTK. Do zobaczenia na trasie!
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).