Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Urząd rozszerza dostępność dla klientów

21 kwietnia, 2020

Od jutra (22 kwietnia) magistrat pracować będzie w większym zakresie, który poszerzony zostanie o tzw. „niezbędną obsługę”. W razie wyższej konieczności możliwe będzie załatwienie osobiste spraw z zakresu rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności, dowodów osobistych, świadczenia usług komunalnych, administracji architektoniczno-budowlanej oraz ochrony środowiska. W pozostałych sprawach obsługa nadal prowadzona jest zdalnie czyli za pośrednictwem internetu, telefonów i platform ePUAP. Nadal nieczynne będą też kasy.

Zdjęcie Ratusza z drona

Przyjmowanie stron odbywać będzie się w budynku przy ul. Sienkiewicza 2 oraz w Ratuszu przy ul. Rynek 4, w wyznaczonej strefie bezpieczeństwa. W takiej sytuacji Strony przyjmowane będą po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym, omówieniu sprawy z właściwym pracownikiem i uzgodnieniu terminu. 

Śluby cywilnę udzielane będą jedynie w obecności pary młodej i świadków i tylko w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego. 

Zawieszone jest przyjmowanie osobiste stron w sprawie skarg i wniosków oraz petycji.
Przed obydwoma budynkami Urzędu Miejskiego (ul. Rynek 4 i ul. Sienkiewicza 2) znajdują się już urny służące zapewnienia obiegu korespondencji między klientami a Urzędem, nie wymagającej potwierdzenia.  

Jeśli tylko to możliwe pozostańcie w domach i załatwcie swoje sprawy urzędowe on-line. Niezbędne telefony i konta: https://tarnowskiegory.pl/2020/03/komunikat-ograniczenie-pracy-urzedu-miejskiego/

W załączeniu w sprawie szczególnej organizacji pracy Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej COVlD-19.

Pliki do pobrania

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).