Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Uwaga na chore i niebezpieczne drzewa

27 października, 2020

Trzy drzewa zostaną w najbliższym czasie wycięte z powodu złego stanu zdrowotnego oraz na skutek skarg mieszkańców, z uwagi na zagrożenie mienia i życia.

Grab na cmentarzu komunalnym przy ul. Wyszyńskiego jest pochylony w stronę alei cmentarnej, ma wypróchnienie u podstawy pnia oraz porażenie grzybnią.
 
Natomiast dwa dęby czerwone rosnące przy ul. Szkolnej nie noszą śladów chorób, jednak są pochylone w kierunku jezdni i zabudowy jednorodzinnej, a ich system korzeniowy powoduje uszkodzenie chodnika i nawierzchni jezdni. O usunięcie wszystkich czterech dębów wnioskowali mieszkańcy ulicy Szkolnej – opadające żołędzie uszkadzają karoserie samochodów. Ostatecznie z chodnika znikną tylko dwa drzewa.Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).