Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Uwaga na dziki!

04 listopada, 2020

W ostatnim czasie otrzymaliśmy informacje o dzikach spacerujących po terenach zieleni przy ul. Częstochowskiej Lasowicach dlatego prosimy mieszkańców i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i miarę możliwości omijanie w godzinach wieczornych i nocnych tego miejsca.

Uwaga na dziki - infografika

Mieszkaniec który nas zaalarmował, miał już kilka razy spotkanie z tymi zwierzętami, na szczęście za każdym razem udało mu się umknąć przed nimi.  Wystąpiliśmy już w tej kwestii do Starosty Tarnogórskiego, ponadto konsultujemy z kołem łowieckim możliwości skutecznego wypłoszenia dzików z tego terenu.

Jednakże do czasu znalezienie skutecznego rozwiązania, prosimy mieszkańców aby zachować w tym terenie ostrożność, nie podejmować prób samodzielnego płoszenia zwierząt oraz zwrócenie uwagi dzieciom i młodzieży aby w miarę możliwości nie korzystały z tego terenu.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).