Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Uwaga na jeże! Konsultacje społeczne

19 czerwca, 2020

Znaki z informacją chroniącą jeże pojawią się przy drogach w całym mieście. Do 10 lipca można wskazać miejsca ich postawienia.

Ustawienie znaków wydaje się koniecznością w związku z bardzo dużą w ostatnim czasie liczbą kolizji samochodów z przechodzącymi przez drogi jeżami. – Tylko w ten sposób możemy próbować je chronić – mówi Adam Mrugacz, naczelnik miejskiego Wydziału Ochrony Środowiska.

Aby ustawić je w najbardziej sensowych z punktu widzenia skuteczności miejscach potrzebne są opinie mieszkańców, gdyż to oni wiedzą, czy w ich otoczeniu jeże pojawiają się, żerują i mieszkają. W ankiecie można właśnie wskazać takie – maksymalnie trzy – miejsca.

Ankieta , którą można znaleźć  tu, startuje 19 czerwca, swoje propozycje można zgłaszać do 10 lipca.

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).