Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Veolia będzie ogrzewała ekologicznie!

05 czerwca, 2020

Blisko 20 mln zł będzie kosztowała budowa realizowanej przez spółkę Veolia Południe instalacji kogeneracyjnej w Tarnowskich Górach, dzięki której ograniczona zostanie emisja zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych. Instalacja będzie się składała z trzech silników gazowych o łącznej mocy elektrycznej 5,0 MWe i mocy termicznej 4,8 MWt. Dwa z nich będą zasilane gazem ziemnym wysokometanowym z sieci gazowej, jeden biogazem z oczyszczalni ścieków.

Umowę w tej sprawie podpisali w siedzibie Funduszu m.in. Adam Lewandowski, zastępca prezesa WFOŚiGW w Katowicach oraz Zenon Chyra, prezes Veolia Południe.

Inwestycja uzyskała wsparcie WFOŚiGW w Katowicach z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).