Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Veoliada – Olimpiada Przedszkolaków on-line

03 lipca, 2020

Trwająca od kilku miesięcy izolacja spowodowana pandemią wirusa SARS-CoV-2 to nie tylko ograniczone możliwości aktywnego spędzania czasu. Z powodu zawieszonych wydarzeń sportowych, to także mniej okazji do wspólnego przeżywania sportowych emocji. Choć Igrzyska Olimpijskie w Tokio w tym roku się nie odbędą, emocji na pewno nie zabraknie wśród przedszkolaków. Wspólnie z grupą Veolia w Polsce, przygotowaliśmy na czas wakacji kolejną propozycję aktywizacji najmłodszych.

Długie tygodnie a nawet miesiące izolacji społecznej na stałe zmieniły naszą rzeczywistość. Pojawiło się wiele ograniczeń i związanych z nimi wyzwań w życiu prywatnym i zawodowym. Z wieloma wyzwaniami muszą się zmierzyć również dzieci. Czas izolacji to znacznie mniej ruchu, tak bardzo potrzebnego najmłodszym na co dzień. Zamknięte przedszkola oznaczają także ograniczony kontakt z rówieśnikami, brak poczucia przynależności do grupy i wspólnego przeżywania sportowych emocji.

Choć dzieci nie mogą jeszcze spotkać się w jednym miejscu, wspólnie z grupą Veolia w Polsce, przygotowaliśmy wakacyjną przygodę, dzięki której przedszkola z Chrzanowa, Hrubieszowa, Łodzi, Poznania, Sierpca, Szczytna, Tarnowskich Gór, Warszawy, Zamościa i Zgorzelca wezmą udział w sportowej rywalizacji, w świecie on-line.

Poprzez udział w Veoliadzie – Olimpiadzie Przedszkolaków on-line, placówki przedszkolne będą mogły skorzystać z gotowych materiałów do pracy z dziećmi, wprowadzających je do świata dyscyplin olimpijskich. Wśród nich znajdą się między innymi filmiki z zabawami ruchowymi wzbogacone o wartość edukacyjną czy karty pracy, które pobudzą najmłodszych do ruchu i rozwijania kreatywności. W wakacyjnym wyzwaniu towarzyszyć im będzie znana już z Ruchowego Przedszkola SAV Junior maskotka – lisek SAVuś.

Dzięki zaangażowaniu w cykliczne wyzwania, placówki będą przygotowywać się do ostatecznego konkursu. Podsumowaniem całego cyklu będzie nadesłanie zadania konkursowego w dowolnej, twórczej formie. Na trzy zwycięskie przedszkola z dziesięciu miast, czekają nagrody o wartości 500 zł dla pierwszego miejsca oraz 250 zł dla drugiego i trzeciego miejsca.

Zapisy do Olimpiady ruszają 1 lipca 2020 roku. Każda placówka, która zgłosi swój udział, otrzyma unikalny pakiet startowy, w którym znajdzie materiały do pracy z dziećmi – karty DIY do wydrukowania, scenariusz na ceremonię otwarcia Olimpiady w swoim przedszkolu, identyfikator dla zawodników i wiele więcej. Co trzeba zrobić, by otrzymać pakiet startowy? Wystarczy wysłać maila na adres sportowaakademiaveolia@gmail.com.

Więcej szczegółów dostępnych jest w wydarzeniu na Facebooku – Veoliada – Olimpiada Przedszkolaków on-line –  https://www.facebook.com/events/580905229519517/.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).