Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Wakacje z wojskiem

12 czerwca, 2024

W poniedziałek (10 czerwca 2024 r.) rozpoczęto realizację projektu MON „Wakacje z wojskiem”. W województwie śląskim te szkolenia rozpoczęły się w 5 Pułku Chemicznym oraz 18 batalionie powietrznodesantowym w Bielsku-Białej. Na szkolenie wcielono blisko 130 ochotników.

infografika

Dodatkowo w 6 batalionie powietrznodesantowym na 12-dniowe skrócone szkolenie podstawowe dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej wcielono ponad 60 absolwentów klas realizujących projekty edukacyjne MON. Ich szkolenie potrwa do 21 czerwca i zakończy je złożenie przysięgi wojskowej

„Wakacje z wojskiem” to cykl 27-dniowych szkoleń, które będą realizowane w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym.

Zaplanowano w sumie trzy turnusy szkoleń. Pierwszy wystartował 10 czerwca i potrwa 27 dni. Można wybrać dowolne miejsce i termin.

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej.

W województwie śląskim zaplanowano jeszcze dwa turnusy – po 27 dni każdy:

 

15.07-10.08.2024 r.:
– 5 pułk chemiczny w Tarnowskich Górach
– 6 batalion powietrznodesantowy w Gliwicach
– 18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej

19.08-14.09.2024 r.:
-6 batalion powietrznodesantowy w Gliwicach
-18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej
– 34 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść na portal www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię 800 180 110, lub po prostu zgłosić się do dobrowolnie wybranego wojskowego centrum rekrutacji.

Więcej informacji zawarto na stronie:

https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/articles/aktualnosci/wakacje-z-wojskiem/

 

#WakacjezWojskiem.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).