Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Walka z ołowicą – konkurs 2021

25 lutego, 2021

Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego pn.: „Profilaktyka zdrowotna dzieci w związku z narażeniem środowiskowym na ołów”. Działania obejmą w tym roku 350 dzieci w wieku 9-10 lat.

Termin na składani wniosków upływa 19 marca br.

W tym roku (ze względu na pandemię nie będzie organizowanych wyjazdów) w ramach konkursu można dostać wsparcie na:

• realizację monitoringu zdrowotnego narażenia dzieci na ołów – oznaczenie Pb(B) + morfologia krwi dla dzieci w wieku 9-10 lat, tj. dzieci urodzonych w 2011 i 2012 roku (max. 350 dzieci) oraz zamieszkałych na terenie gminy Tarnowskie Góry;
  • zakup osłonowych suplementów witaminowo-mineralnych dla badanych dzieci

Zadanie realizowane ma zostać w okresie od 01.04 do 30.06.2021 roku.

Wszystkie dokumenty konkursowe poniżej w załącznikach.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.