Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Wąskotorówka przedłuża sezon letni!

24 sierpnia, 2020

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych – SGKW Bytom przedłuża sezon kursowania pociągów do 20 września!

W związku z tym że pociągi letnie cieszą się niesłabnącą popularnością stowarzyszenie zajmujące się naszą wąskotorowówką przygotowało niespodziankę: przedłużenie kursowania pociągów o kolejne 3 weekendy ! Zapraszamy zatem do 20 września na przejazdy z Bytomia przez Tarnowskie Góry do Miasteczka Śląskiego. Rozkład jazdy nie ulega zmianie ?

Oprócz tego zapraszamy w imieniu stowarzyszenia na zwiedzanie z przewodnikiem głównej stacji Bytom Karb Wąskotorowy w pierwszą i trzecią niedzielę września (6 i 20 września) o godzinach 12.00 i 15.00 – zbiórka w rejonie peronu/nastawni.

Przy okazji przypominamy o zbiórce na remont szacownego Ryszarda czyli zabytkowego parowozu typu “Ryś” który obecnie przechodzi remont. Po naprawie dostanie szansę na drugą młodość: zrzutka.pl/z/parowoz-ryszard

Pełny rozkład jazdy: https://drive.google.com/file/d/1TGddP07kN8phEhgnQxGgChu89q6j7VEa/view?usp=sharing

 

10 tys. zł na wąskotorówkę
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).