Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Wąskotorówka startuje w majówkę!

25 kwietnia, 2023

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych zapowiada uruchomienie kursów parowozem Ryszard już 1 maja na trasie Bytom – Tarnowskie Góry. W programie pierwszego dnia nie tylko przejazdy parowozem!

Tego dnia miłośników wąskiego toru i kolei czeka spotkanie z parowozem Ryszard, który poprowadzi wycieczkę najstarszą nieprzerwanie czynną koleją wąskotorową na świecie. Przypominamy, że kolejka jeździ od  1853 roku, więc tym roku obchodzi swoje 170-lecie!
Przy okazji przejazdów SGKW zaprasza na spacer po stacji Bytom Karb Wąskotorowy, drobne zakupy w sklepie z pamiątkami oraz opowieść przewodnika ❕
Bilety do nabycia u konduktora oraz na stronie bilety.sgkw.eu Cena dotyczy przejazdu w jedną stronę.
Uwaga: sprzedaż poprzez stronę interenetową https://www.sgkw.eu/ i https://bilety.sgkw.eu/
Izba Tradycji na stacji Bytom Karb Wąskotorowy będzie czynna w godzinach 11:00 – 16:00
Zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy z przewodnikiem – rozpoczynać się będzie o godzinie 11:30 i 14:30 w pobliżu peronu
Poniżej rozkład jazdy pociągów przez cały sezon wiosenno-letni na trasie Bytom-Miasteczko Śląskie.
Bilety: cały w jedną stronę 20 zł, ulgowy 15 zł (uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne). Dzieci w wieku do lat 4 bezpłatnie.
Sprzedaż poprzez stronę interenetową https://www.sgkw.eu/ i https://bilety.sgkw.eu/

Pliki do pobrania
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).