Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Wesoła Świąteczna Skarpeta czyli #efekttg działa cały czas!

22 grudnia, 2020

210 par skarpetek ofiarowanych przez tarnogórzan trafiło dziś z kartkami z życzeniami oraz pierniczkami do mieszkańców tarnogórskiego schroniska dla mężczyzn w ramach akcji zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

– W kulturze amerykańskiej prezenty bożonarodzeniowe dostaje się w skarpetach, u nas dosłownie ogrzeją one w święta obdarowanych – mówią panie Dominika, Magda i Agnieszka z tarnogórskiego MOPS-u, które zorganizowały akcję w ramach projektu socjalnego “Razem Aktywniej”. Zarówno panie i jak i obdarowani dziękują wszystkim “skarpetkodawcom” oraz pracownikom i dzieciom z Publicznego Przedszkola nr 4 w Tarnowskich Górach. To one wykonały kartki świąteczne i pierniki, a dziś przy okazji przekazania skarpetek pokazały wirtualne przestawienie bożonarodzeniowe.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).