Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a
Pokaż menu

Wesoła Świąteczna Skarpetka 2021

30 listopada, 2021

Chcesz pomóc najbardziej potrzebującym? Kup parę skarpetek, szalik, czapkę lub rękawiczki  i przynieś je do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Ratusza. W święta trafią do mieszkańców tarnogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn. W ubiegłym roku zebrano 210 par skarpetek, czy uda się pobić zeszłoroczny rekord?

– Święta to czas, w którym zapominamy o naszych problemach, warto podzielić się dobrem i prezentami z najbardziej potrzebującymi – mówią Dominika, Magda i Agnieszka, pracownice socjalne Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach, które w ubiegłym roku zorganizowały pierwszą edycję akcji „Wesoła Świąteczna Skarpetka”. W tym roku poszerzono zbiórkę o szaliki, czapki i rękawiczki.
– W zimie są to rzeczy pierwszej potrzeby nie tylko dla osób bezdomnych – wyjaśniają pracownice MOPS-u.

Zbiórka potrwa do 1 do 17 grudnia. Skarpetki w rozmiarach 39-42 i 43-45 oraz czapki, szaliki i rękawiczki (nowe) można przynieść do budynku MOPS-u przy ul. Bytomskiej 15 i Janasa 9 w godz. 7.30-15.30 oraz na portierni Ratusza przez całą dobę.

 

Kontakt z MOPS-em ws. zbiórki:
(32) 285 59 70
888 492 890


Wesoła Świąteczna Skarpeta czyli #efekttg działa cały czas!

 

Wesoła Świąteczna Skarpetka

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).