Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Wesoła Świąteczna Skarpetka 2023

27 listopada, 2023

Chcesz pomóc najbardziej potrzebującym? Kup parę skarpetek, czapkę, rękawiczki oraz ręczniki i przynieś je do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Ratusza. W święta trafią do mieszkańców tarnogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn.

– Święta to czas, w którym zapominamy o naszych problemach, warto podzielić się dobrem i prezentami z najbardziej potrzebującymi – mówią co roku pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach, którzy już po raz czwarty organizują akcję „Wesoła Świąteczna Skarpetka”.

W ubiegłym roku do adresatów czyli panów przebywających w naszym Schronisku dla Bezdomnych, jak i pozostałych osób bezdomnych na terenie gminy trafiło w sumie 198 par skarpet,9 szalików, 18 czapek i 21 par rękawiczek !

W tym roku, zbierane są w niej nie tylko skarpety, czapki i rękawiczki oraz ręczniki.
– Tych ostatnich brakuje przez cały rok, a dla każdego są przecież rzeczą pierwszej potrzeby  – wyjaśniają pracownicy MOPS-u.

Zbiórka potrwa od 27 listopada do 15 grudnia. Skarpetki w rozmiarach 39-42 i 43-45 oraz czapki, rękawiczki (nowe) i ręczniki można przynieść do budynku MOPS-u przy ul. Sienkiewicza 8 w godz. 7.30-15.30 lub zostawić na portierni Ratusza przez całą dobę.

Kontakt z MOPS-em ws. zbiórki: (32) 450 82 17, 733 133 473

Wesoła Świąteczna Skarpetka 2022

Świąteczna Skarpetka 2021: dzięki tym prezentom będzie cieplej – także na sercu

Wesoła Świąteczna Skarpetka

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).