Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Wesoła Świąteczna Skarpetka

15 grudnia, 2020

Chcesz pomóc najbardziej potrzebującym? Kup parę skarpetek i przynieś je do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W święta trafią do mieszkańców tarnogórskiego schroniska dla mężczyzn.

– Święta to czas, w którym na chwile zapominamy o naszych problemach, pragniemy czynić dobro i dzielić się nim z innymi więc warto zastanowić się, czego potrzebują inni  – mówią Dominika, Magda i Agnieszka, pracownice socjalne Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach, które w ramach specjalizacji II stopnia w zawodzie pracownika socjalnego realizują projekt socjalny „RAZEM AKTYWNIEJ”. Jego celem jest aktywizacja i integracja społeczna mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowskich Górach i włączenie się w pomoc dla potrzebujących przez skorych do pomocy tarnogórzan.

W ramach tego właśnie projektu socjalnego organizowana jest zbiórka skarpetek, bo one w ostatnich latach kojarzą się z bożonarodzeniowymi prezentami.

Zbiórka potrwa do poniedziałku 21 grudnia. Skarpetki w rozmiarach 39-42, 43-45 można przynieść do budynku MOPS-u przy ul. Bytomskiej 15 w godz. 7.30-15.30, w późniejszych godzinach można je zostawić na portierni Ratusza przez całą dobę.

Kontakt z MOPS-em
506-209-644
608-454-231
530-192-671

Pliki do pobrania
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).