Środa, 30 kwietnia 2025r. | Imieniny: Mariana, Donaty, Tamary
Pokaż menu

Wiosna Barokowa powraca do Pałacu w Rybnej

17 marca, 2025

XII Festiwal Wiosna Barokowa w Pałacu w Rybnej. Od 23 marca do 13 kwietnia w każdą niedzielę o godzinie 18 odbywać się będą festiwalowe koncerty.

Podczas XII edycji Festiwalu zapraszamy Państwa do fascynującego świata dźwięków fortepianu historycznego, lutni barokowej i rogu naturalnego. To wyjątkowe wydarzenie otworzy wykład dr Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz w ramach międzynarodowego Early Music Day 23 marca. Prelekcja poświęcona Bachowi jako wizjonerowi fortepianu będzie ilustrowana muzyką w wykonaniu samej prelegentki.

W kolejnych dniach czeka na Państwa niezwykła podróż przez muzyczne krajobrazy minionych wieków. 30 marca zabrzmią unikalne i rzadko wykonywane utwory śląskich wirtuozów lutni z XVII i XVIII wieku, takich jak Esaias Reusner czy Silvius Leopold Weiss. Ich dzieła, rozbrzmiewające niegdyś na dworach książęcych, przypomni Anna Wiktoria Swoboda, wybitna interpretatorka muzyki dawnej.

6 kwietnia zaprezentujemy Państwu wyjątkowy dialog fortepianu historycznego i rogu naturalnego w wykonaniu Moniki Woźniak i Mileny Tobor-Zacharczuk. Usłyszymy m.in. Sonatę F-dur Beethovena oraz utwory Carla Philippa Emanuela Bacha i Ferdinanda Riesa. Ten unikalny repertuar ukaże brzmieniowe bogactwo tych instrumentów i ich wzajemną interakcję.

Finał festiwalu, zaplanowany na 13 kwietnia, to radosna, wiosenna odsłona fortepianu historycznego w interpretacji Maggie Cole. W jej wykonaniu zabrzmią utwory Bacha, Mozarta, Haydna i Beethovena, które wprowadzą publiczność w świat klasycznej elegancji i muzycznej wirtuozerii. Program ten pozwoli na odkrycie niezwykłych niuansów historycznego instrumentu Johanna Andreasa Steina, wysoko cenionego przez samego Mozarta.

Bilety na koncerty dostępne na stronie Pałacu w Rybnej oraz w recepcji: od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00.

XII edycja Festiwalu to wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w świat dawnej muzyki, poznając jej niezwykłą ekspresję i ponadczasowe piękno. Zapraszamy serdecznie!




Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).