Wtorek, 27 lutego 2024r. | Imieniny: Gabriela, Anastazji
Pokaż menu

Wiśnie Kazan i kuliste wróciły na Rynek i Plac Wolności

25 czerwca, 2021

W miejscu usuniętych jesienią minionego roku, pięknie kwitnących, wiśni piłkowanych Kazan – na tarnogórskim Rynku dziś pojawiły się nowe dorodne egzemplarze. Bryły korzeniowe roślin zostały zabezpieczone specjalnymi geokompozytami, które magazynują wodę w pobliżu korzeni i zapewniają odpowiedni poziom wilgotności gleby. Maty wspomagające rośliny zostały ufundowane przez sponsora – firmę Hydrobox.

Mężczyzna kopiący dziurę pod drzewo, mężczyzna trzymający drzewo i kobieta z mężczyzną przyglądający się

– Poza oczywistą reklamą firmy, zależy nam szczególnie na ratowaniu drzew w miastach i wszędzie tam, gdzie możemy pomóc – pomagamy – mówi dr inż. Magdalena Biernacik-Rdzanek, menedżer ds. wizerunku i sprzedaży marki Hydrobox.
Przypomnijmy, stare wiśnie przy Rynku musiały zostać wycięte, gdyż były całkowicie obumarłe.
Oprócz drzew na Rynku pojawiły się też dziś trzy nowe wiśnie kuliste na Placu Wolności. Drzewa – będące tej samej wysokości, co rosnące już w szpalerze wiśnie, także uzupełniono po jesiennej wycince chorych egzemplarzy.
Więcej o systemie Hydrobox: http://www.geosap.up.wroc.pl/?page_id=6
Dlaczego poprzednie wiśnie zostały wycięte? https://tarnowskiegory.pl/2020/11/uschniete-wisnie-wiosna-wymienione-zostana-na-nowe/
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).