Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Wizyta w Ratuszu w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

15 listopada, 2022

Dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Strzybnicy opanowały dziś najważniejsze pomieszczenia Ratusza.

Skąd wzięła się nazwa ”Tarnowskie Góry”? Jaki skarb UNESCO skrywa Strzybnica? Czy to prawda, że gwarkowie naprawdę dostawali się do kopalni przez urządzenia podobne do zabytkowej studni na Rynku?

Odpowiedzi na ten pytania poznali już uczniowie 7 i 8 klasy z SP 13 podczas dzisiejszej wizyty w Urzędzie Miejskim. Nasi goście zaznajomili się z tarnogórskim herbem, barwami oraz salę sesyjną, na której czekała na nich kolejna dawka historii naszego miasta oraz opowieści o pomysłowości i przebojowości tarnogórzan. Nic dziwnego: wizytę zorganizowano w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Jeżeli również chcielibyście poznać odpowiedzi na powyższe pytanie i myślicie o odwiedzinach w Ratuszu z klasą lub grupą przedszkolną, to zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu  32 39 33 831 lub 32 39 33 847.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).