Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Wraz z ZHP sadzimy zielone płuca miasta po raz drugi

18 listopada, 2020

Już w sobotę (21.11), o godz. 10.00, zapraszamy na kolejne sadzenie drzew – tym razem do Strzybnicy. Na placu przy żłobku oraz w Parku Hutnika harcerze z Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej, który otrzymał dotację Urzędu Miejskiego na zadanie pt. „Sadzimy zielone płuca miasta”, będą sadzić 25 brzóz pożytecznych.

Wartość miejskiej dotacji na powyższe zadanie to 10 tys. zł. W jego ramach w ubiegłą sobotę druhowie posadzili przy pomocy mieszkańców 20 drzew na skwerze przy ul. Morcinka na os. Przyjaźń.

Przypomnijmy – w połowie października mieszkańcy posadzili na skwerze przy ul. Morcinka 35 drzew z okazji Święta Drzewa. Nazwali je też wybranymi przez siebie imionami.

Sadzimy zielone płuca miasta 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).