Wtorek, 27 lutego 2024r. | Imieniny: Gabriela, Anastazji
Pokaż menu

Wsparcie dla uczniów z Ukrainy

01 lutego, 2023

Blisko 100 tysięcy złotych pozyskała gmina Tarnowskie Góry na projekt „Wsparcie dla uczniów z Ukrainy – Gmina Tarnowskie Góry”. W jego ramach do tarnogórskich szkół trafił sprzęt komputerowy, oprogramowanie, pomoce dydaktyczne i wyposażenie sal szkolnych.

Projekt „Wsparcie dla uczniów z Ukrainy – Gmina Tarnowskie Góry” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (oś priorytetowa: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego dla działania: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego dla poddziałania: 11.1.6. Wzrost dostępności do edukacji ogólnej dla uczniów z Ukrainy – tryb nadzwyczajny).

CEL:

Wzrost dostępności do wysokiej jakości oferty kształcenia ogólnego uczniów uciekających z Ukrainy, w związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

ZADANIA:

Cel zostanie osiągnięty poprzez:

– zakup sprzętu ICT, z którego będą korzystać uczniowie pochodzący z Ukrainy, uczęszczający do szkół dla których organem

prowadzącym jest Gmina Tarnowskie Góry,

– zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzania zajęć dla uczniów ukraińskich

– doposażenie sal

OKRES REALIZACJI: 2022.11.14 – 2023.03.31

Wartość całkowita 110 294,11 PLN

Dofinansowanie 99 264,70 PLN

w tym ze środków UE 93 749,99 PLN
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).