Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Wszystkiego dobrego dla Pań. Zawsze, nie tylko 8 marca!

07 marca, 2023

Inni chwalą się certyfikatami, my tylko stwierdzamy fakty: płace i stanowiska w naszym Urzędzie Miejskim nie mają płci. Nazwy stanowisk – mają!

W tarnogórskim Urzędzie Miejskim niemal 60 proc. pracowników to kobiety.

Na 45 osób zarządzających 26 to kobiety. Ich wynagrodzenie jest na tym samym poziomie co wynagrodzenie mężczyzn. Stosujemy tzw. wywartościowane opisy stanowisk (niewiele urzędów decyduje się na ten trudny proces), gdzie płeć, wiek, przekonania nie mają żadnego znaczenia. Liczą się wyłącznie kompetencje i doświadczenie zawodowe, bo bez tego ani rusz!

Panie w naszym UM mogą też od zeszłego roku zdecydować, czy ich stanowisko nazwane jest w rodzaju żeńskim, czy męskim. Dlatego mamy m.in. pełnomocniczkę i pełnomocnika, specjalistkę i specjalistę. Wybór należy do pań.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).