Poniedziałek, 26 lutego 2024r. | Imieniny: Miroslawa, Aleksandra
Pokaż menu

Wydawanie worków na śmieci – nie ma już kraciastych maseczek….

06 maja, 2020

Około 3,5 tysiące brązowych worków na odpady biodegradowalne (tzw. zielone) wydano od poniedziałku w Urzędzie Miejskim w ramach corocznej wiosennej akcji. Worków na śmieci segregowane tarnogórzanie pobrali ponad tysiąc.

To oznacza, że 715 gospodarstw jest w tej chwili w nie wyposażonych. Do dziś do worków dodawano kraciaste, biało-czarno-żółte maseczki uszyte przez tarnogórskich przedsiębiorców i rękodzielników, ale zapasy się już skończyły. Od jutra (czyli od czwartku) Urząd wydawać będzie „zwykłe” maseczki wielokrotnego użytku.

Przypominamy, że worku wydawane będą do 30 czerwca w Ratuszu od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00, oraz dodatkowo w poniedziałek w godz. 15.00-17.00.

Każdy właściciel nieruchomości o zabudowie  jednorodzinnej uiszczający opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi może otrzymać 5 dodatkowych worków w okresie wiosennym oraz 5 worków w okresie jesiennym.

Właścicieli /zarządców  budynków wielorodzinnych prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na worki na odpady zielone telefonicznie. 323-393-36-79.

Mieszkańców prosimy o przestrzegania zasad sanitarnych.

4 maja otwarty został także po przerwie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Laryszowskiej.

Mieszkańcy z niego korzystający zobowiązani są do ścisłego przestrzegania zasad sanitarnych i bezpieczeństwa w miejscach gromadzenia ludzi.

Osoby wjeżdżające na teren PSZOK-u prosimy o:
– obowiązkowe zakrywanie nosa i ust, założenie rękawiczek jednorazowych oraz dezynfekcję rąk (korzystający powinni posiadać własne środki ochrony osobistej),
– zachowanie minimum 2-metrowej odległości od pracowników obsługi PSZOK (na terenie PSZOK może znajdować się obsługa oraz jedna osoba korzystająca. Pozostałe osoby czekają przed wjazdem na pozwolenie obsługi PSZOK na wjazd)
– bezwzględne stosowanie się do zaleceń pracowników obsługujących PSZOK.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).