Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

X Wiosna Barokowa

14 marca, 2023

Pałac w Rybnej zaprasza na kolejną Wiosnę Barokową. Start już w niedzielę 19 marca!

PLAN KONCERTÓW
19 marca 2023 (niedziela), godz. 18.00
Early Music Day 2023, Koncert (Ba)rokoko
SIOSTRY GAJECKIE: HANNA BALCERZAK,
ALEKSANDRA GAJECKA-ANTOSIEWICZ – klawesyny
Koncert 19 marca wpisuje się, tradycyjnie od kilku już lat, w międzynarodowe święto muzyki dawnej – Early Music Day, obchodzony w okolicy 21 marca (dniu urodzin J.S. Bacha). Program wypełnią w większości utwory tego kompozytora pisane w okresie lipskim, będące okazją dla Bacha do zaprezentowania nowych pomysłów kompozytorskich w wykonaniu własnym, jak i swoich uczniów.
Zabrzmią utwory J.S. Bacha, jego syna J. Christiana, ucznia J.L. Krebsa oraz W.A. Mozarta.
26 marca 2023 (niedziela), godz. 18:00
Koncert La Serenissima
JAKUB KOŚCIUKIEWICZ – wiolonczela barokowa
EWA MROWCA – klawesyn
W programie koncertu muzyka włoska na klawesyn solo, wiolonczelę solo oraz oba instrumenty razem w sonatach, ciacconach i ricercarach A.Vivaldiego, D. Gabrieli, B.Storance.
23 kwietnia 2023 (niedziela), godz. 12:00
Koncert z cyklu „Rybna dzieciom”: Jak się bawiono w baroku?
DAWID BIWO – bas-baryton
ANNA WIKTORIA SWOBODA – teorba
23 kwietnia 2023 (niedziela), godz. 18:00
Koncert L’Amante bizzarro – kantaty Maurizia Cazzatiego i włoska muzyka rozrywkowa XVII wieku.
DAWID BIWO – bas-baryton
ANNA WIKTORIA SWOBODA – teorba
Podczas koncertu usłyszą Państwo zapomniane przez prawie 350 lat świeckie kantaty Maurizio Cazzatiego – cieszącego się za życia renomą bolońskiego kompozytora – pełne pięknych kantylen i tanecznych rytmów.
Bilety w cenie 20 zł normalny i 10 zł ulgowy do nabycia online na stronie www.palacwrybnej.pl lub w kasie pałacu przed koncertami.




Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).