Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Z ostatniej chwili: PKP wycofało się z decyzji o wycince w rejonie budowy Centrum Przesiadkowego

21 lutego, 2023

Informacja o tym dotarła do Urzędu Miejskiego dziś (wtorek) o godz. 9.34. W mailu czytamy m.in. „Sekcja Eksploatacji w Tarnowskich Górach (…) informuje, że w porozumieniu z Dyrekcją Zakładu [PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach ] odstępuje od przeprowadzenia wycinki drzew na działkach (…) w rejonie placu budowy Centrum Przesiadkowego w Tarnowskich Górach”.

Przypomnijmy, że wycinka miała rozpocząć się we wtorek o godz. 8. Zgodę na usunięcie 25 drzew (kasztanowce pospolite i robinie akacjowe) podpisała naczelnik Wydziału Inwestycji Drogowych Starostwa Powiatowego. PKP wystąpiły o zgodę powołując się na przepisy (rozporządzenie ministra infrastruktury z 7 sierpnia 2008 roku) określające odległość drzew i krzewów od linii kolejowych. Zdaniem PKP, co potwierdzili urzędnicy Starostwa, drzewa rosną zbyt blisko linii kolejowej, a stan i wysokość niektórych z tych drzew zagrażają ruchowi kolejowemu.

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).