Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Za nami konsultacje społeczne dotyczące Zalewu w Pniowcu i Parku Hutnika

30 maja, 2023

Jak zagospodarować Zalew w Pniowcu i jego okolice? Jak przebudować amfiteatr w Parku Hutnika z Strzybnicy? W poniedziałek w Urzędzie Miejskim odbyło się w tej sprawie spotkanie z mieszkańcami.

Okolice Zalewu w Pniowcu

Teren należy do Lasów Państwowych. -To las, czyli teren podlega rygorom leśnym. Nie można tu wszystkiego zrobić. Możemy przeciąć ścieżki, ustawić ławki, tablice. Jesteśmy otwarci na propozycje – mówił zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Świerklaniec Wojciech Kubica.

Mieszkańcy proponowali m.in. wc, oświetlenie, ścieżkę rowerową ze Strzybnicy i Pniowca (to droga powiatowa), oznaczenie dróg leśnych dla rowerzystów, punkt gastronomiczny, tablice historyczne, plażę, pole do siatkówki.

– Chcielibyśmy, by to miejsce pozostało takie, jakie jest, zachowało swoją naturalność. Nie chcemy, żeby ścieżki zostały wysypane kamieniem, teren ogrodzony, oświetlony. Mamy tu dzikie zwierzęta, naturalną roślinność. Zachowajmy to! Wędkarze dbają o ten teren. Są ławki, kosze opróżniane co tydzień, naprawiane – mówił Grzegorz Masłowski, prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Zamet Tarnowskie Góry

Bartosz Skawiński, zastępca burmistrza ds. gospodarczych: – Spróbujemy wysnuć wnioski z propozycji, które tu padły, sprawdzić możliwości prawne i wrócimy do państwa z propozycją.

Park Hutnika w Strzybnicy

Urząd Miejski ma program funkcjonalno-użytkowy tego miejsca, a to pozwala rozpocząć prace. Teraz mieszkańcy mieli okazję powiedzieć, co – ich zdaniem – powinno się w Parku Hutnika znajdować.

Wśród propozycji były: odnowiona muszla, zadaszenie, rampa dla rolek, siłownia plenerowa, wiata, punkt gastronomiczny. Większość wypowiadających się mówiła o renowacji miejsca, nie chciało niczego burzyć.

Bartosz Skawiński: – Państwa uwagi trafią do zamówienia, będą wskazówkami dla projektanta. Chcemy, by projektant pokazał różne opcje. Wrócimy potem do państwa z propozycją.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).