Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

Zadanie priorytetowe 2021: dotacje przyznane

17 marca, 2021

W ramach konkursu pod hasłem „Wpuść kulturę w wersji on-line” 30 tys. zł miejskie dotacji zostanie przekazanych na pięć zadań.

Po rozpatrzeniu 11 wniosków pieniądze zostaną przekazane na następujące z inicjatywy:

– „Mobilna gra miejska – przedwojenne Tarnowskie Góry” organizowana przez Stowarzyszenie Góry Kultury

– „II Tarnogórska Noc Muzyczna” czyli koncert w wykonaniu Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej

– „Warsztaty Gospel – Gospelowy chór dla każdego” organizowane przez Stowarzyszeni Dziedzictwo

– „Diabeł nie taki straszny jak go malują – warsztaty z rysunku i malarstwa” organizowane prze Stowarzyszenie Artystów Śląskich

– „Legendy Starych Tarnowic i okolic opowiada Bernard Szczech” Fundacji Kompleks Zamkowy Stare Tarnowice

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.