Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Zadanie priorytetowe 2023 rozstrzygnięte!

04 kwietnia, 2023

W konkursie na zadanie priorytetowe pn. „Obchody 500-lecia naszego miasta czas zacząć” miejskie dotację otrzyma Stowarzyszenie Góry Kultury oraz Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta.

W sumie za 24 tys. zł miejskiej dotacji Góry Kultury planują uczcić przypadające w 2026 roku 500-lecie miasta pokazem slajdów prezentujących postacie dawnych mieszkańców Tarnowskich Gór, które mają być wyświetlane w podcieniach.

– To nie będą najbardziej znane z kart kronik postacie, ale bezimienni tarnogórzanie, którzy w równym stopniu stworzyli i tworzą nadal naszą wspaniałą 500-eltnią historię – mówi Anna Gołkowska- Dymarczyk, prezeska Gór Kultury.

Z kolei „Kamilianie” planują w ramach konkursu stworzyć teledysk z udziałem orkiestry dorosłej i młodzieżowej, które zagrają do i w teledysku siebie wykonując nową aranżację „Tarnogórskiego Dzwoneczka”.

– Teledysk będzie promował miasto, nasze melodie i niezwykłe dziedzictwo ludzi rozsmakowanych w znakomitej muzyce – mówi Aleksander Koenig, dyrygent dwóch kamiliańskich orkiestr liczących razem aż 105 muzyków.

 

 

 

Pliki do pobrania
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).