Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Zanim powstanie centrum przesiadkowe – bezpłatny parking pod dworcem!

16 czerwca, 2020

Od niedawna parking przed dworcem PKP jest bezpłatny. Wszystko dzięki temu, że teren od kolei wydzierżawiło miasto. To duże udogodnienie do kierowców lecz przypomnijmy – docelowo parking zniknie, bowiem w powyższym miejscu pojawi się centrum przesiadkowe typu „park&ride” na około 200 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych wraz z miejscami dla osób niepełnosprawnych oraz stanowiska „kiss&ride” z postojem do 1 minuty.

Poza miejscami parkingowymi w ramach inwestycji powstanie także zatoka autobusowa, jezdnie manewrowe, 6 miejsc postojowych dla elektrycznych samochodów osobowych wraz ze stacjami szybkiego ładowania. Oprócz tego pojawi się setka zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów z punktem ładowania rowerów elektrycznych. Centrum będzie częścią budowy infrastruktury rowerowej przewidującej budowę w mieście blisko 30 km tras rowerowych.

Wczoraj burmistrz Arkadiusz Czech podpisał wstępną umowę kupna terenu przy dworcu PKP, na którym powstanie centrum przesiadkowe. Przetargi na projektowanie tras i całej infrastruktury już się kończą. Wykonawcy wszystkich etapów inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj” mają rok na zaprojektowanie inwestycji. Gotowym centrum przesiadkowym powinniśmy się cieszyć w czerwcu 2023 roku.

Budowa 28,2 km infrastruktury rowerowej obejmie: budowę dróg dla rowerów o długości ok. 11,5 km, dróg dla rowerów i pieszych o łącznej długości ok. 6,2 km, pasów dla rowerów o łącznej długości ok. 1,5 km, odcinków istniejących jezdni ok. łącznej długości ok. 9,0 km (prowadzenie rowerów w ruchu ogólnym, w tym kontraruch) oraz budowę tunelu pieszo-rowerowego o łącznej długości ok. 146 m.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).