Poniedziałek, 26 lutego 2024r. | Imieniny: Miroslawa, Aleksandra
Pokaż menu

Zarządca kamienic: podcienia pójdą do poprawki

03 lutego, 2023

Jak tylko pogoda pozwoli, w podcieniach na tarnogórskim Rynku rozpoczną się poprawki. Tak ustalili zarządca prywatnych kamienic, wykonawca remontu, kierownik budowy i inspektor nadzoru. Urząd dostał właśnie odpowiedź na swoją interwencję w tej sprawie.

Przypomnijmy, że Urząd Miejski zwrócił się do zarządcy prywatnych kamienic z podcieniami na tarnogórskim Rynku o wyjaśnienia, bo zaledwie miesiąc po zakończeniu remontu ściany wyglądały… Zobaczcie Państwo sami (na pierwszym zdjęciu) Ten stan bardzo nas zaniepokoił, bo – mimo że to prywatni właściciele tych kamienic wybrali i wynajęli firmę remontującą – Urząd Miejski, za zgodą radnych, przeznaczył na ten cel dotację. Dodatkowo podcienia na Rynku to wizytówka naszego miasta, miejsce lubiane przez mieszkańców i gości.

Po interwencji Urzędu Miejskiego otrzymaliśmy odpowiedź Zarządcy kamienic.  Poinformował nas, że „9 stycznia odbyło się spotkanie z wykonawcą, kierownikiem budowy i inspektorem nadzoru w związku z pojawieniem się miejsc, w których łuszczy się farba. Ustalono, że należy na bieżąco kontrolować stan podcieni, a kiedy pogoda pozwoli, przystąpić do poprawek”.

Czekamy na widok ze zdjęcia drugiego.


Pliki do pobrania
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).