Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Zegar i jego opiekun wkrótce w telewizji

29 grudnia, 2020

Ratuszowy zegar i jego opiekun Franciszek Wiegand byli wczoraj bohaterami materiału, który nagrała ekipa Dzień Dobry TVN

To pan Franciszek “odbudował” mechanizm po remoncie w połowie lat 90., usprawnił go i przez wiele lat opiekował się pochodzącym z 1898 roku zegarem.
Przypominamy, że sam mechanizm jest dziełem firmy C. Weiss z Głogówka, a Tarnowskie Góry w dziedzinie zegarowej mają się czym pochwalić: umieszczony na wieży kościoła pw. św. Piotra i Pawła, a mający swoje początki w 1586 roku zegar jest jednym z najstarszych na Górnym Śląsku, zegar na kościele ewangelickim działa z kolei z przerwami od 1788 roku.
Materiał nagrany dziś zostanie wyemitowany najprawdopodobniej 5 stycznia. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).