Poniedziałek, 20 marca 2023r. | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Pokaż menu

Zielone płuca miasta – dziś Strzybnica!

21 listopada, 2020

Kolejna pracowita sobota tarnogórskich harcerzy – tym razem sadzenie drzew w Strzybnicy. Na placu przy żłobku oraz w Parku Hutnika harcerze z Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej, który otrzymał dotację Urzędu Miejskiego na zadanie pt. „Sadzimy zielone płuca miasta”, będą sadzą 25 brzóz pożytecznych. 18 z nich sadzone jest na skwerze pod żłobkiem, reszta w Parku Hutnika.

Przypomnijmy, w minioną sobotę harcerze, w ramach powyższej dotacji, posadzili już graby kolumnowe oraz brzozy pospolite na skwerze przy ul. Morcinka na os. Przyjaźń. Zasadzono 20 drzew. Z kolei w połowie października mieszkańcy posadzili na skwerze przy ul. Morcinka 35 drzew z okazji Święta Drzewa. Nazwali je też wybranymi przez siebie imionami.

Łącznie to 80 nowych drzewek stanowiących zielone płuca naszego miasta.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).