Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Zmarł bp Jan Wieczorek

14 września, 2023

Gdyby śmierci nie było, nikt z nas by już nie żył.

Przemijamy jak wszystko, by w ten sposób przetrwać.

Ks. Jan Twardowski

 

13 września zmarł

bp Jan Wieczorek,
pierwszy biskup diecezji gliwickiej. Przewodził jej prawie 20 lat. W 2011 roku przeszedł na emeryturę, pozostając biskupem seniorem diecezji gliwickiej. W Episkopacie Polski był wiceprzewodniczącym Komisji ds. Budownictwa Kościelnego, członkiem Komisji Rewizyjnej i Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturalnego.

Szczegóły dotyczące pogrzebu – jak informuje diecezja gliwicka – zostaną podane wkrótce.

 

fot. Adrian Tync
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).