Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Zmarł Joachim Janik, Honorowy Obywatel Tarnowskich Gór

06 grudnia, 2022
Ratusz w Tarnowskich górach / Polar123 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 pl Ratusz w Tarnowskich górach / Polar123 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 pl

„Można odejść na zawsze, by stele być blisko”
Ks. Jan Twardowski

Z wielki żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Honorowego Obywatela Tarnowskich Gór
Joachima Janika
wybitnego karnisty, wieloletniego prezesa Sądu Okręgowego w Opolu, wiceprezesa Krajowej Rady Sądownictwa, doradcy ministra sprawiedliwości, wykładowcy Uniwersytetu Opolskiego, dobrego człowieka.
Rodzinie Zmarłego składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia i słowa otuchy.

Arkadiusz Czech
Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry
Adrian Wolnik
Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.